Merino oblečenie pre celú rodinu. Doprava len 1,98€ na všetko.

Časté otázky

Na tejto stránke nájdete najčastejšie otázky našich zákazníkov a informácie, ktoré Vám pomôžu pri ich zodpovedaní a nákupe:

Obsah:

1: OBJEDNANIE TOVARU

2: O NAŠOM MERINE

3: VEĽKOSŤ, FARBA, STRIH

4: DORUČENIE A PLATBA

5: STAROSTLIVOSŤ O MERINO

6: VRÁTENIE A VÝMENA


1: OBJEDNANIE TOVARU                   Späť na obsah

Chcem si objednať, čo mám robiť?

Treba vyplniť objednávku v e-shope. Ak máte jasno v tom, čo chcete, vytvorte si objednávku. Vyplníte údaje na doručenie, odporúčame využiť aj platbu kartou. Je to najrýchlejší spôsob. Obratom dostanete na e-mail potvrdenie objednávky. Vaša objednávka je tak ihneď zaradená v našom systéme.

Čo mám robiť, keď sa neviem rozhodnúť a nemám jasno v tom, čo chcem?

V prvom rade si prečítajte odpovede na tieto časté otázky. Pravdepodobne sa dozviete, čo hľadáte a čím sa riadiť pri výbere.
V sekcii VEĽKOSŤ, FARBA, STRIH sú sústredené informácie o tom, ako si správne zvoliť.
Ak ste náhodou nedostali odpoveď na Vašu otázku, radi Vám poradíme na obchod@froggywear.sk, alebo na 0950 357 443.

Chcem si objednať, ale cestujem o pár dní preč. Stihne mi prísť zásielka? Píše sa tam, že máte skladom.

Sme pomerne rýchli a flexibilní, takže doba výroby je obvykle 1-2 pracovné dni, dodanie potom ďalší 1-2 dni. Ak o pár dní cestujete, radšej si vopred zavolajte, prípadne na to upozornite v poznámke, dokedy je nutné zásielku doručiť.

Keď si objednám dnes, príde mi zásielka zajtra?

Nie, a takúto expresnú dobu doručenia neponúka takmer nikto. Ak je to super urgentné, zavolajte si vopred. Občas vieme robiť aj zázraky na počkanie.

Chcem si objednať viac kusov tričiek, nohavičiek ale objednávam u vás prvý krát a nepoznám vaše veľkosti. Ako mám postupovať?

Ak ste ešte žiadne tričko od nás nemali, odporúčame postupovať nasledovne: Kúpite si jedno tričko na vyskúšanie. V prípade, že Vám bude sedieť, doobjednáte si ostatné kúsky v danej veľkosti (poštovné je nad 100 Eur zadarmo).
V prípade, že Vám je malé/veľké, pošlete nám ho na výmenu (Výmena tovaru) za inú veľkosť, aby ste si boli istí, že Vám naše tričko bude dokonale sedieť. A potom už môžete objednávať ďalej. Ak si stále nie ste istý/á, zavolajte nám na 0950 357 443.

Chcel/a by som darovať vaše oblečenie inej osobe. Ako mám postupovať?

Ak neviete vybrať konkrétny tovar, na e-shope môžete zakúpiť darčekovú poukážku v hodnote 30/50 Eur. Domov Vám príde darčeková poukážka s vyplneným kódom a dátumom platnosti. Darovaná osoba si pri kúpe oblečenia do políčka v košíku zadá kód kupónu. Hodnota kupónu bude automaticky odpočítaná z výsledného nákupu. Zvyšnú hodnotu klient doplatí zvoleným spôsobom. Z poukážky nevydávame.

Je možnosť prísť si oblečenie osobne vyskúšať a vybrať?

Bohužiaľ túto možnosť momentálne neponúkame. Sme výrobcovia a predávame cez e-shop. Tento formát predaja má svoje prednosti aj limity.
Pretože si uvedomujeme potenciálne nástrahy pri kúpe neskúšaného oblečenia, máte možnosť tovar po odskúšaní doma vymeniť za inú veľkosť, farbu, strih, či model. Viac detailov v sekcii Vrátenie a výmena.

Poslal/a som peniaze. Neprišiel mi potvrdzovací e-mail a zatiaľ ani balík. Kde to väzí?

Ak Vám po odoslaní objednávky nedorazil potvrdzovací email, tak nám čo najskôr zavolajte alebo napíšte.


2: O NAŠOM MERINE                   Späť na obsah

Čo znamená slovo merino?

Merino je vyšľachtený typ ovečky s dlhou, jemnou vlnou, ktorá sa pasie celý rok v chladnejších pásmach Austrálie a Nového Zélandu. Jej vlákna majú unikátne vlastnosti popísané nižšie. Merino úplet je čisto prírodný materiál.

Ovečky v zime odolávajú chladu a vetru a v lete slnku a vysokému UV žiareniu. Vyvinula sa tak termoregulácia, od ktorého sa odvíja slogan “v zime hreje, v lete chladí!”

Kúpil som si Váš produkt a Vaše merino sa mi vidí iné než to, čo som doposiaľ nosil.

Existuje viacero druhov prevedení merina. Líšia sa od seba váhou (čím menej gramov, tým tenšia, vzdušnejšia látka), spôsobom spracovania (hladké, nadýchané), hrúbkou (tenké letné, celoročné, hrubé zimné) a tiež jemnosťou vlasu (16,5 až 19 mikrónov).
Látky sú samozrejme vyberané s ohľadom na typ využitia a ročné obdobie.
Pri každom produkte sú uvedené vlastnosti danej látky, na ktoré sa pri kúpe môžete spoľahnúť.
Treba uviesť, že šijeme aj z tzv. ultra hladkého merina, kde je vďaka špeciálnej technológii dosiahnutý veľmi decentný a civilný vzhľad vhodný aj pre „office módu“ (práve s týmto druhom merino tričiek sa nie každý merino fanúšik doposiaľ stretol).

Keď je do merino vlny pridaný elastan, stáva sa z neho syntetická zmes?

Elastan je do látky pridávaný za účelom zvýšenia elasticity a tým pádom aj možností využitia. Je to veľmi príjemná kombinácia, kde sa spájajú pozitívne kvality merina a schopnosti elastanu. Je ho tam len 5%, a nijako sa tým nedegraduje vlastnosti merino vlny. Naši zákazníci po ňom často siahajú pri obtiahnutejších modeloch či detských body, alebo keď potrebujú v nejakom smere viac natiahnuť (cez prsia, bicepsy, či bruško:).

Kam si obliecť moje merino oblečenie?

Krátka odpoveď znie: Všade! 🙂
Naše produkty boli prvotne zamerané na skupinu outdoorových športovcov, ktorí sa potrebujú zbaliť veľmi úsporne, funkčne a pohodlne. Merino úplet spĺňa tieto kritéria a turisti z celého sveta si ho nevedia vynachváliť.
Zo všetkých vlastností vyzdvihneme odvádzanie vlhkosti, rýchle schnutie a antibakteriálny benefit, vďaka ktorému tričko ostáva bez zápachu aj po viacnásobnom prepotení.
Dnes si merino našlo cestu aj do mesta, kde sa vďaka civilnému vzhľadu výborne osvedčilo v uliciach, kancelárii aj pri oficiálnych stretnutiach.

Zhrnuté a podčiarknuté: Náš výrobok z merina môžeš nosiť v na jar, v lete, na jeseň a najmä v zime. Do prírody, na turistiku, rôzne exteriérové športy, bicykel, lyžovanie, cestovanie po svete. Do mesta, do práce, na voľný čas. Všade si nájde svoje uplatnenie, vždy budeš v suchu, v teple, vetraný, skrátka IN.

Zabraňuje merino poteniu?

Potenie je prirodzený prejav ľudského tela. V momente, keď sa telo začne zahrievať, spustí proces potenia, čím sa telo začne aktívne ochladzovať. Je to veľmi efektívny spôsob, avšak je náročný na dostupnosť pitnej vody.
Intenzita potenia je veľmi subjektívny jav a záleží od každého organizmu aj od intenzity vykonávanej činnosti, taktiež od toho, či máte na merino vrstve aj ďalšiu vrstvu.

Žiadny textil nemá schopnosť zabrániť poteniu, avšak merino je priedušné, veľmi dobre odvádza pot, rýchlo schne a nechladí.


3: VEĽKOSŤ, FARBA, STRIH                   Späť na obsah

Aký je rozdiel medzi jednotlivými modelmi?

V našom e-shope ponúkame viac variantov jedného typu, napríklad viac typov tričiek s krátkym rukávom. Na prvý pohľad sa môžu zdať identické. Čím sa od seba líšia napríklad pánske tričká Salatín, Poltár či Holíč? Tu je Váš Sprievodca výberom, po prečítaní ktorého zistíte pravdu nielen o pánskych tričkách. 🙂

Chcem si objednať, ale neviem, akú mám zvoliť veľkosť.

Veľkostnú tabuľku máme rozpísanú v článku Veľkosti. Môžete sa premerať krajčírskym centimetrom a uvážiť, aká dĺžka či šírka sú pre Vás vhodné.
Pod produktmi sú tiež rozmery, môžete si tak porovnať s oblečením, ktoré máte doma a pasuje vám a rozhodnúť sa podľa toho. Pri každom produkte uvádzame aj to, či je elastický alebo nie.
Pokiaľ ste na hrane a vezmete menšie číslo, bude to zrejme vypasovanejšie, ak naopak zvolíte väčšie, bude to kúsok voľnejšie. Záleží tiež od výšky. S každou veľkosťou sa pridávajú centimetre na rukáve aj celkovej dĺžke.

Čo robiť, keď mám atypickú postavu a potrebujem neštandardnú veľkosť? Sú možné úpravy na mieru?

V prvom rade si pozrite tabuľku veľkostí, aby ste vedeli, od čoho sa môže Váš výber odvíjať. Model vieme predĺžiť, skrátiť, upraviť dĺžku rukávov, prípadne zväčšiť či zmenšiť číslo mimo veľkostnej tabuľky.
Ponúkame Vám produkt Predĺženie trička.
Nakoľko sa nejedná o šitie na mieru, model nebudeme zužovať, či tvarovať podľa Vašich špecifických mier.
Ak máte individuálne požiadavky, ktoré sa nevtesnajú do našich možností, zvážte zákazkové šitie v blízkej krajčírskej dielni.

Dajú sa u vás objednať aj nadrozmerné veľkosti?

Samozrejme, šijeme aj Nadrozmerné veľkosti.

Ušijete mi tričko aj v inej farbe, než akú máte v ponuke?

Na takejto požiadavke sa vieme dohodnúť individuálne. Niekedy sa totiž nejedná len o odlišnú farbu, ale aj o odlišné vlastnosti danej látky (hrúbka, spracovanie, elasticita), čiže výsledný kus oblečenia nemusí priniesť rovnaké benefity. Treba to zohľadniť pri výbere farby a byť poučený o možných dôsledkoch (napríklad, že tričko ušité z neelastickej látky už nebude také prispôsobivé ako originál model, a pod.).
Tovar ušitý na mieru nieje možné vrátiť ani vymeniť.

Viete mi ušiť tričko podľa mojej predlohy?

Bohužiaľ to nerobíme. Máme pre to viacero dôvodov. Vysvetlenie nájdete v sekcii OBJEDNANIE TOVARU. Za pochopenie ďakujeme:). Veríme, že našimi strihmi potešíme aj Vás.

Čo keď sa netrafím do veľkosti a budem ju potrebovať vymeniť?

Žiaden problém. Postupujte podľa pokynov Výmena tovaru.

Čo keď sa netrafím do strihu ani farby, môžem produkt vrátiť?

Samozrejme, ak produkt nesplnil Vaše očakávania, môžete ho do 14 dní poslať naspäť a my Vám vrátime peniaze. Predtým, než sa rozhodnete definitívne vrátiť Váš tovar, skúste nám zavolať alebo napísať, či sa nedá z e-shopu vybrať vhodnejšia alternatíva.
Zo skúsenosti vieme, že väčšina klientov, ktorá skúsila iný model, inú farbu, či trošku iný strih, nakoniec našla to, čo hľadala. Mohli si tak užívať výhody merino vlny bez zbytočných kompromisov.
Ak ste predsa len rozhodnutí daný produkt vrátiť, postupujte prosím podľa návodu Odstúpenie od zmluvy.

Našiel som tričko, ale farba nie je dostupná / nedá sa objednať. Kedy bude opäť v ponuke?

Občas sa stane, že nám zo skladu vypadne farba, obľúbená stálica u našich zákazníkov. Väčšinou je táto farba už objednaná a na ceste od dodávateľa.
Na e-shope pod produktom bude informácia o najbližšom naskladnení a prípadnom prijímaní predobjednávok.
Niekedy farba vypadne z našej ponuky úplne, pretože klesol záujem o konkrétny odtieň, alebo ju dodávateľ prestal vyrábať. Vtedy ju nahradíme novou, sviežou farbou.
Niektoré látky naskladňujeme s ohľadom na ročné obdobie, špeciálne hrubšie varianty si pripravíme až na jeseň a zimu, a pod.
Ak Vám ide práve o jeden konkrétny odtieň a informáciu o ňom nenájdete pri produkte, môžete nám napísať na obchod@froggywear.sk.


4: DORUČENIE A PLATBA                   Späť na obsah

Kedy mi bude tovar doručený?

Od momentu Vašeho objednania na e-shope by dodávka nemala trvať dlhšie než 4-5 pracovných dní. Často sa posielame aj skôr. Ak máte naponáhlo, radšej si zavolajte.
V období najväčšej vyťaženosti (pred Vianocami a letnými prázdninami) zákazníkom komunikujeme upravené dodacie lehoty a upozorňujeme ich na potrebu objednávať s dostatočným predstihom, aby všetko prišlo včas.

Ako dlho trvá dodanie predĺženého trička?

Dodanie trička s upravovanou dĺžkou trvá rovnako dlho ako ušitie bežného trička, záleží na tom, ako rýchlo si dohodneme správne údaje. Od tohto momentu sa odvíja čas štandardnej dodávky 4-5 pracovných dní.

Posielate aj do zahraničia?

Áno, stačí si štandardne objednať cez e-shop.

Aké sú možnosti doručenia? Koľko stojí poštovné? Ako zaplatím za tovar?

Podrobné informácie nájdete v sekcii Doprava platba.

Môžete mi vystaviť faktúru na firmu?

Áno môžeme, fakturačné údaje uveďte v košíku do poznámky.

Môžem si prísť po tovar osobne?

Áno. Zaplaťte za tovar vopred a zvoľte si ako spôsob doručenia osobné prevzatie. Potom počkáte na e-mailovú výzvu, že Váš tovar je pripravený na odovzdanie. Osobný odber sa dá realizovať pondelok až piatok od 9:00-15:00. Je vhodné predtým zavolať a informovať nás o Vašom príchode.


5: STAROSTLIVOSŤ O MERINO                   Späť na obsah

Ako mám oprať svoje merino?

Rýchly prehľad:
NIE: mechanické poškodenie, aviváž, bielidlo, prací prášok, vysoké pracie teploty, oblečenie púšťajúce farbu, sušička, priame slnko, žehlenie.
ÁNO: rozumná manipulácia, prací gél na vlnu, 30 stupňov, nízke otáčky v práčke, sieťka na pranie, voľné sušenie a najmä vetranie, oddych od častého prania a žehlenia (jupííííí).

Nestačila Vám táto rýchla pomôcka? Výborný článok k téme je na našich stránkach: Starostlivosť o merino oblečenie.


6: VRÁTENIE A VÝMENA                   Späť na obsah

Som citlivý na kúsavé materiály. Môžem si tričko niekde vyskúšať?

Sme e-shop a v našej dielni to nie je možné (Viď sekcia OBJEDNANIE TOVARU). Tričko si môžete objednať, vyskúšať a do 14 dní s visačkami nepoužité vrátiť. Postupujte podľa článku Odstúpenie od zmluvy.

Chcem vrátiť alebo vymeniť produkt. Kam ho mám zaslať? Dá sa vymeniť osobne?

Riaďte sa prosím návodom na stránke Výmena tovaru.
Osobná výmena kus za kus nie je možná.

Prečo používate na korešpondenciu P.O.Box. Môžem Vám dôverovať?

Korešpondenčnú adresu sme na P.O.Box zmenili len nedávno a to hneď z viacerých dôvodov: V tejto dobe je pre nás výhodnejšie vyhnúť sa čakaniu pri poštovej priehradke a vyberať zásielky priamo zo schránky. Šamorínska pošta je svižná a má dlhšie otváracie hodiny než pošta v Kvetoslavove. Vieme tým pádom zabezpečiť častejšie vyzdvihovanie zásielok a promptnejšie reagovanie. Navyše desiatky recenzií a verných klientov hovoria o našej spoľahlivosti a serióznom prozákazníckom prístupe.

Daroval/a som Vaše oblečenie ako darček inej osobe, a zistilo sa, že jej nesedí veľkosť/strih/farba. Chceli by ho vymeniť, ale už prešla 14-dňová lehota na výmenu. Čo mám robiť?

Aj pri darčeku treba postupovať štandardne podľa Výmeny tovaru.  Ak máte dodatočné otázky, odporúčame kontaktovať nás telefonicky na 0950/357 443.

Froggywear.sk