Publikované

Tvoj ultimátny checklist alias ako sa zbaliť do príručnej batožiny

cestovať s príručnou batožinou

Vyvoláva v tebe balenie takú hrôzu, že bojuješ s nutkaním radšej to zabaliť s dovolenkou, než na ňu zabaliť seba? Riešiš zakaždým čo si vlastne so sebou vziať a vo finále sa v tvojej batožine aj tak ocitne hromada nepotrebností, a po príchode do cieľovej destinácie znepokojene zistíš, že si doma zabudol niečo kľúčové? Toto je článok pre teba.

Pokračovať v čítaní: Tvoj ultimátny checklist alias ako sa zbaliť do príručnej batožiny

Publikované

5 dôvodov, prečo cestovať iba s príručnou batožinou

cestovať s príručnou batožinou

Predstav si, že ideš na 6 mesiacov na cestu svojho života. Čo by si si tak zbalil, ak berieš iba menší batoh do 40 litrov? Znie to ako scifi? Ktoré z toho? To, že cestuješ niekam na 6 mesiacov, alebo že sa balíš do tak malého batoha? Cestovať s príručnou batožinou neznamená nutne si uberať z komfortu.

Pokračovať v čítaní: 5 dôvodov, prečo cestovať iba s príručnou batožinou

Publikované

Silvester na Veľkom Rozsutci

silvester na Veľkom Rozsutci

Už dlhšie sme sa zapodievali tým, kde strávime Silvestra. Vianoce sme plánovali vcelku lastminute, nakoľko ani Tomáš, ani ja sme nemali čas nad tým rozmýšľať. Ja som šila o 106 a Tomáš chodil do roboty až do 23.12. Slovo dalo slovo. Nakoniec sme si zarezervovali vianočný pobyt v Hoteli Boboty, ktorý poznám už asi 15 rokov. Chodili sme tam ako puberťáci, keď stál 200 korún na noc. Potom ho zrekonštruovali a už to bola iná cenová kategória, nie vhodná pre vtedajších študentov. Predstava, že konečne vypadneme niekam, kde bude kľud, ma natoľko nadchla, že sme to hneď objednali. Na silvestra bola však situácia iná.

Pokračovať v čítaní: Silvester na Veľkom Rozsutci