Publikované

8 dôvodov, prečo aj ty zatúžiš po legínach z merino vlny

dámske legíny z merino vlny

Najžiadanejší kúsok merino oblečenia pre ženy je späť. Vynovený, komfortnejší a kvalitnejší. A tu je 8 dôvodov, prečo by sa mali stať neoddeliteľnou súčasťou aj vášho šatníka.

Pre mňa osobne sú legíny kúskom oblečenia, ktorý zo skrine vyťahujem najčastejšie. Môžete ich na mne vidieť prakticky neustále.

Na rozdiel od spodnej vrstvy (spodkov) sú totiž univerzálne a môžete si ich obliecť na trekovanie do Himalájí rovnako ako na venčenie psa či kočíkovanie bábätka po sídlisku, na zimnú turistiku do Malých Karpát aj na vianočné trhy.

Poslúžia tiež ako pyžamo na stanovačke, počas prespávania kdesi na vysokohorskej chate, ale aj ako spodky pod nepremokavé membránové nohavice. (Pozor, samotné merino legíny nie sú nepremokavé).

Preto je asi úplne logické, že legíny jednoducho museli byť súčasťou našej ponuky funkčného oblečenia, ktoré vo Froggywear šijeme z tej najkvalitnejšej merino vlny.

Okrem toho, aj vy máte o legíny z merino vlny enormný záujem, o čom svedčia desiatky e-mailov, ktorými nás už vyše roka bombardujete s otázkou, kedy budú legíny opäť v ponuke.

Mnohé ste sa pýtali na materiál – chceli ste si dať ušiť legíny z bežnej tričkoviny v domnienke, že to splní účel a my sme vás odbili, lebo by to neboli legíny, ale tenké pančušky 🙂

Vymysleli sme niečo lepšie!

dámske legíny z merino vlny

Chceli sme, aby boli legíny skutočne legínami a nie pančuškami ani kúskom oblečenia, s ktorým sa budete pri obliekaní trápiť ak nebudú dostatočne pružné.

V podstate, vývoj alebo upgrade každého produktu u nás prechádza náročnými kritériami nás samotných. Lebo za tým produktom stojíme a má vám uľahčiť život. Výber vhodného materiálu bol pre nás absolútne kľúčový a úprimne, hľadanie dodávateľa vhodnej látky nám trvalo zopár dlhých mesiacov. Nakoniec to však prinieslo svoje ovocie.

Minulú zimu a tohtoročnú jar som začala testovať niekoľko prototypov rôznych materiálov nových legín z merino vlny. V tom období som každodenne trávila niekoľko hodín na mraze uspávaním nášho syna a môžem s pokojným svedomím zhodnotiť, že testovanie bolo skutočne dôkladné.

Nakoniec sme vybrali jeden druh materiálu a nový model trojsezónnych legín sme skutočne vypiplali do dokonalosti a teraz vám ho s radosťou prinášame.

1. Merino legíny sú mäkkučké, hrejivé a elastické

Vďaka novému materiálu v 2-vrstvovom zložení 53% merino vlna, 41% polyester a 6% elastan sú naše vynovené legíny z merino vlny neskutočne mäkučké a príjemné na dotyk i na nosenie. Tento materiál uchováva teplo, takže vás bude hriať a neškriabe ani keď sa mierne spotíte. Zároveň je elastický a drží tvar, takže sa nestane, že po nejakom čase sa vám legíny „vyťahajú” a stanú sa z nich tepláky.

2. Merino legíny Terchová sú odolnejšie

Spomínané 2-vrstové zloženie materiálu poskytuje legínam nielen advekvátnu hrejivosť, ale zároveň odolnosť.

Čo to znamená? Materiál je navrhnutý na náročné použitie aj športové aktivity. Tieto vynovené merino legíny len tak ľahko nezničíte ani ak si sadnete na drevené triesky, peň stromu či ostrejšie kamienky alebo lýtkom zavadíte o kríky. Nič však netreba samozrejme preháňať. 🙂

Práve polyester im pridáva potrebnú pevnosť, aká je pri nohaviciach na vonkajšie použitie, nutná.

dámske legíny z merino vlny

3. Merino legíny Terchová sú trvácnejšie

Sama na sebe viem, ako som už spomínala, že legíny pre svoju pohodlnosť a univerzálnosť patria medzi „najvyťaženejšie” kúsky v šatníku. A keď má niekto vrtuľu v zadku, samozrejme, že takéto oblečenie tiež podlieha určitému opotrebovaniu v istých partiách. Práve preto, aby vám legíny vydržali čo najdlhšie, sme ich strih vylepšili stredovou vsadkou medzi stehnami, takže sa už nebudú švíky trieť o seba, čím by mohlo vzniknúť vydratie.

4. Žiadne omínanie v páse

V páse sme použili extra strečové sedlo, ktoré sa dobre prispôsobí postave, preto nehrozí, že vás bude pri dlhšom sedení (napríklad v lietadle) alebo po výdatnom obede omínať guma. Rovnako hladký vyšší pás neprekáža ani rastúcemu brušku v čase očakávania dieťatka.

5. Flexibilná dĺžka aj pre dlhonohé

Materiál našich merino legín je strečový nielen do šírky ale aj do dĺžky, to bolo tiež jedno z kritérií pri výbere materiálu. Vďaka čomu sa pohodlne prispôsobí pri chôdzi a inom pohybe.

Dĺžka nohavíc vo veľkosti S-M je prispôsobená štandardnej dĺžke nôh pri výške 170-175cm centimetrov. Ak napriek tomu potrebujete legíny predĺžiť, môžete si doobjednať v objednávke predĺženie do 5 centimetrov. Uveďte to do poznámky.

Zistili ste, že sú vám legíny naopak pridlhé až tak, že to obmedzuje ich nosenie? Odmerajte o koľko ich chcete skrátiť a zašlite nám ich naspäť na skrátenie. Túto službu máte od nás grátis, bude vás to stáť iba poštovné smerom k nám.

6. Merino legíny Terchová aj s praktickými vreckami

Pri návrhu strihu našich vynovených merino legín sme mysleli aj na praktické úložné priestory v podobe hlbších vrecák na mobily, kľúče či vreckovky. Ocenia ich najmä tie z vás, ktoré v legínach budú venčiť psa či väčšie dieťa a nechcú so sebou ťahať zakaždým kabelku či ruksak. Minimalistky však môžu zvoliť verziu bez vreciek.

7. Merino legíny Terchová v univerzálnej čiernej

Rozhodli sme sa ísť do univerzálnej čiernej, keďže ste si ju jednak pre legíny najviac žiadali a navyše čierna je mega užitočná, čo vie asi každá žena. Zoštíhľuje, je ľahko kombinovateľná s inými kúskami v šatníku a nevidno na nej špinu ( ocenia najmä mamičky na materskej alebo outdoorostky, či milovníčky kempovania 🙂

8. Naše merino legíny Terchová skrátka robia našich zákazníkov šťastnými…

…a tým pádom aj nás 🙂 A čo je viac?

Prinášame Vám stále nové a nové modely aj na základe Vašich požiadaviek a vieme, že Vaše srdiečko už dlho piští po merino legínach. Prečo si teda nesplniť malý sen a neobohatiť svoj šatník o tento fantastický funkčný kúsok?

Kúpiť ich môžeš tu: Legíny Terchová