Publikované

8 dôvodov, prečo aj ty zatúžiš po legínach z merino vlny

Elastické legíny z merino vlny

Legíny – najžiadanejší kúsok merino oblečenia pre ženy. Vynovený minimalistický dizajn v kombinácii s príjemným strečovým materiálom. A tu je 8 dôvodov, prečo by sa mali stať neoddeliteľnou súčasťou aj vášho šatníka.

Pre mňa osobne sú legíny kúskom oblečenia, ktorý zo skrine vyťahujem najčastejšie. Môžete ich na mne vidieť prakticky neustále.
Preto je asi úplne logické, že legíny jednoducho museli byť súčasťou našej ponuky funkčného oblečenia.
Navyše o legíny z merino vlny bol vždy enormný záujem, tak sme sa rozhodli nie pre jeden model, ale rovno pre modely TRI.

1. Keď jedny nestačia!

Merino leginy

Chceli sme, aby boli naše legíny skutočne legínami a nie pančuškami ani kúskom oblečenia, s ktorým sa budete pri obliekaní trápiť ak nebudú dostatočne pružné.

V podstate, vývoj alebo upgrade každého produktu u nás prechádza náročnými kritériami nás samotných. Lebo za tým produktom stojíme a má vám uľahčiť život. Výber vhodného materiálu je pre nás absolútne kľúčový a úprimne, hľadanie dodávateľa vhodnej látky nám dá vždy zabrať.

Minulú zimu sme predstavili nové teplejšie legíny Terchová, ktorých uvedeniu do ponuky tiež predchádzalo testovanie rôznych materiálov a strihov. Tento rok sa nám situácia trocha zkomplikovala, navyše sme sa nevedeli rozhodnúť pre ideálny materiál, ktorý by nám úplne sadol. A určite aj sami poznáte tú vetu: ,, každý podľa svojho gusta”. Nakoniec sme sa teda rozhodli pre modely tri: tenšie legíny s vysokým podielom merina Lomnica, druhé legíny s rovnakým zložením, ale o niečo hrubšie – legíny Brestová a a do tretice všetko dobré s termo legínami s merinom Terchová.

2. Prírodný produkt

O merino vlne sme už čo-to popísali, faktom však ostáva, že legíny sú vďaka merino vlne priedušné a zabezpečujú výbornú termoreguláciu v teple aj v zime. Navyše ostávajú bez zápachu aj po viacnásobnom použití.

3. Inovovaný strih – aby ešte dlhšie vydržali

Sama na sebe viem, ako som už spomínala, že legíny pre svoju pohodlnosť a univerzálnosť patria medzi „najvyťaženejšie” kúsky v šatníku. A keď má niekto vrtuľu v zadku, samozrejme, že takéto oblečenie tiež podlieha určitému opotrebovaniu v istých partiách. Práve preto, aby vám legíny vydržali čo najdlhšie, stredovú vsadku medzi stehnami sme spravili bez švov, takže švíky sa už nebudú o seba trieť, čím by mohlo vzniknúť vydratie.

4. Žiadne omínanie v páse

V páse sme použili extra strečové sedlo, ktoré sa dobre prispôsobí postave, preto nehrozí, že vás bude pri dlhšom sedení alebo po výdatnom obede omínať guma. Rovnako hladký vyšší pás neprekáža ani rastúcemu brušku v čase očakávania dieťatka. Samozrejme sme však mysleli aj na klasičky,  takže si môžete zvoliť aj štandardne vysoký pás miesto zvýšeného.

5. Aj s praktickými vreckami

Pri návrhu strihu našich vynovených merino legín sme mysleli aj na praktické úložné priestory v podobe hlbších vreciek na mobily, kľúče či vreckovky. Ocenia ich najmä tie z vás, ktoré v legínach budú venčiť psa či väčšie dieťa a nechcú so sebou ťahať zakaždým kabelku či ruksak. Minimalistky však môžu zvoliť verziu bez vreciek.

6. Sú multifunkčné

Na rozdiel od spodnej vrstvy (spodkov) sú totiž univerzálne a môžete si ich obliecť na trekovanie do Himalájí rovnako ako na venčenie psa či kočíkovanie bábätka po sídlisku, na zimnú turistiku do Malých Karpát aj na vianočné trhy (aj keď tento rok to bude asi len na ulici so susedom). Môžete ich nosiť ako vonkajšiu vrstvu samostatne, či k sukni.

Poslúžia tiež ako pyžamo na stanovačke, počas prespávania kdesi na vysokohorskej chate, ale aj ako spodky pod nepremokavé membránové nohavice (pozor, samotné merino legíny nie sú nepremokavé).

7. Dokonca aj farebné

Nebuď šedá myška. Vieme, že čierna je univerzálna, pri legínach Lomnica sme však stavili aj na ,,farbičky”, takže kludne nechaj vyniknúť svoje farebné legíny z pod sukne:)

8. Flexibilná dĺžka aj pre dlhonohé

Materiál našich merino legín je strečový nielen do šírky ale aj do dĺžky, to bolo tiež jedno z kritérií pri výbere materiálu. Vďaka čomu sa pohodlne prispôsobí pri chôdzi a inom pohybe.

Dĺžka nohavíc vo veľkosti S-M je prispôsobená štandardnej dĺžke nôh pri výške 170-175cm centimetrov. Ak napriek tomu potrebujete legíny predĺžiť, môžete si doobjednať v objednávke predĺženie do 10 centimetrov. Uveďte to do poznámky.

Zistili ste, že sú vám legíny naopak pridlhé až tak, že to obmedzuje ich nosenie? Odmerajte o koľko ich chcete skrátiť a zašlite nám ich naspäť na skrátenie. Túto službu máte od nás grátis, bude vás to stáť iba poštovné smerom k nám.

Merino legíny Lomnica

Viac vlny – viac prírody
Tentoraz sme stavili na vysoký podiel vlny. Legíny Lomnica v zložení 95% merino vlna a 5% elastan ťa dostatočne zahrejú aj pri trocha nižšej gramáži. Sú príjemne mäkké a výborne sa prispôsobia tvojej postave.
Vďaka elastanu (ktorý tvorí osnovu úpletu) sú dostatočne pružné a môžeš ich použiť na akékoľvek športové aktivity, alebo len tak na prechádzku.

Univerzálna čierna ale aj farebné
K najžiadanejším farbám nepochybne patrí čierna. Zoštíhľuje, je ľahko kombinovateľná s inými kúskami v šatníku a nevidno na nej špinu (ocenia najmä mamičky na materskej alebo outdooristky, či milovníčky kempovania 🙂
Kto si však chce vyhodiť z kopýtka a zvýrazniť práve legíny z celého jeho outfitu, môže siahnuť aj po živejších farbách ako: cyklámenová ružová, limetková zelená, či tyrkysová.

Merino legíny Brestová

Ide o hrušiu verziu legín Lomnica. Rovnaké zloženie 95% merino  a 5% elastan, ale o niečo vyššia gramáž – až 290g/m2. Navyše vnútorná dotyková strana je počesaná na flis, takže na ohmat pôsobia ešte hrubšie a pocitovo sú o niečo teplejšie.
Príjemne mäkké a strečové, využiješ ich od neskorej jesene až do jari.

Merino legíny Terchová

Nový materiál v kombinácii merino vlna, polyester a elastan. Neskutočne mäkučké a príjemné na dotyk i na nosenie. Tento materiál uchováva teplo, takže vás bude hriať a nebude škriabať ani keď sa mierne spotíte. Zároveň vďaka elastanu držia tvar, takže sa nestane, že po nejakom čase sa vám legíny „vyťahajú” a stanú sa z nich tepláky.

Viac odolnejšie
Spomínané 2-vrstové zloženie materiálu poskytuje legínam nielen advekvátnu hrejivosť, ale zároveň odolnosť.
Čo to znamená? Materiál je navrhnutý na náročnejšie použitie aj športové aktivity. Tieto vynovené merino legíny len tak ľahko nezničíte ani ak si sadnete na drevené triesky, peň stromu či ostrejšie kamienky alebo lýtkom zavadíte o kríky. Nič však netreba samozrejme preháňať. 🙂
Práve polyester im pridáva potrebnú pevnosť, aká je pri nohaviciach na vonkajšie použitie, nutná.

 

Merino legíny

Naše merino legíny skrátka robia našich zákazníkov šťastnými…

…a tým pádom aj nás 🙂 A čo je viac?

Prinášame Vám stále nové a nové modely aj na základe Vašich požiadaviek  a vieme, že Vaše srdiečko už dlho piští po merino legínach. Prečo si teda nesplniť malý sen a neobohatiť svoj šatník o tento fantastický funkčný kúsok?

Objednávaj teraz:)