Publikované

Máte doma detektíva? Zoberte ho vyriešiť skutočný prípad

Uprostred prírodného parku Mürzer Oberland sa nachádza veľmi zaujímavý interaktívny chodník. Zatiaľ si nesie dve úžasné ocenenia – „najkreatívnejší chodník Rakúska“ a „ Tématický chodník roku 2014“ . Ide doslova o raj pre malých aj veľkých prírodných bádateľov. Máte doma malého detektíva? Zoberte ho vyriešiť skutočný prípad 😉 .

Dobrodružný chodník Roßlochklamm

Veľkolepé skaly v úvode pôsobia ako brána. Na prvý pohľad je lesík idylický a kľudný. No už po prvých metroch ako sa dostanete k prvej stanici pochopíte, že tento náučný chodník zďaleka nie je obyčajný. A ani nemôže byť!

Si dobrý detektív? Stal sa tu totiž vážny prípad. Našiel sa vyhasnutý život. Odhalíš pomocou indícií páchateľa? Toto sú otázky čo zaručene prebudia zvedavosť nie len u detektívov 🙂 .

Samozrejme môžete drobcom pomôcť a tí starší si zopakujú cudzí jazyk 😉 . V prvom rade je potrebné odhaliť identitu mŕtvoly. Následne vykonať pitvu – nebojte, žiadne ostré predmety vás tu nezaskočia 😉 .

Náučný chodník ponúka hádanky a úlohy v logických súvislostiach. Vo finále sa dopracujete k vyriešeniu celej záhady – Kto alebo čo umrelo? Bolo to spôsobené cudzím zavinením, bleskom alebo vekom? Nebudem vám prezrádzať 🙂 .

Motivačné zastávky hravým spôsobom znázorňujú prirodzený kolobeh života. Biologické súvislosti a prirodzené úmrtie. Všetko čím si musí prejsť každá živá bytosť.

Áno, práve starnutie a smrť sú pri deťoch častokrát veľkým tabu. No ak sa na vec pozrieme ako na bežnú súčasť života a pridáme trošku humoru, deti to pochopia s ľahkosťou 🙂 . Tak ako zvládli aj mini túru tiesňavou.

Navyše úžina Roßlochklamm ponúka aj silnú romantiku a pôsobivé zážitky. Roklinové lesy sú bohaté na flóru a naozaj čistý svieži vzduch. Keby sa dalo, zoberiem si do nádobky a prinesiem domov 😀 .

Veľmi sa teším, že sme s našimi deckami „zablúdili“ aj sem.

Prehľadný letáčik o rokline nájdete na parkovisku.
Mapa: https://mapy.cz/s/muvagevepu